Planetarium mobilne

Planetarium mobilne to przenośne urządzenie umożliwiające obserwację nieba, gwiazd, planet i innych ciał niebieskich na różnych miejscach i w różnych warunkach. Można je łatwo rozstawić w różnych miejscach, na przykład na imprezach, festiwalach, w szkołach czy innych miejscach publicznych. Ta forma mobilnego planetarium może być używana do prowadzenia sesji edukacyjnych, prezentacji astronomicznych, a także do pokazów dla dzieci i dorosłych.

Dzięki mobilnemu planetarium użytkownicy mogą obserwować gwiazdy, planety, konstelacje i inne obiekty astronomiczne bez konieczności posiadania zaawansowanego sprzętu astronomicznego.

Planetarium mobilne może być przydatne do edukacji astronomicznej, turystyki astronomicznej lub po prostu do ciekawego spędzania czasu na obserwacji gwiazd. Oferują one możliwość eksploracji kosmosu w dowolnym miejscu i czasie, co sprawia, że są atrakcyjne dla osób zainteresowanych astronomią.

Przenośne planetaria są niczym innym jak pompowanymi kopułami, w którym zamontowany jest projektor wyświetlający obraz w płaszczyźnie 180 stopni. Kopuła jest dmuchana i wentylowana od zewnątrz wentylatorami. Wszystko jest bardzo mobilne i potrzeba niewiele czasu, żeby takie obserwatorium postawić.

Oferta jest skierowana do szkół i uczelni, które mogą używać tego sprzętu jako pomoc dydaktyczna w celu prezentacji nieba, obiektów astronomicznych, slajdów, map itp.

Dostępne są modele o średnicy 4.2, 5.2, 6.2, 8.2 i 10.2 metrów. W specyfikacji są podane parametry, na ile osób przewidziana jest dana kopuła.

Diagram przedstawiający ilość osób, które mieszczą różne kopuły:

Planetarium mobilne
Planetarium mobilne