Skip Navigation
 
     
 

NOWOŚCI|teleskopy - akcesoria

Meade WTS - bezprzewodowy serwer
Cena:1449.00PLN

 
Bezprzewodowy serwer MEADE (WTS) to unikalne rozwiązanie do bezprzewodowego sterowania teleskopem, przekazywania obrazów z kamer CCD, cyfrowych aparatów i wielu innych akcesoriów do teleskopu.

Serwer MEADE (WTS) w połączeniu z aplikacją kliencką MEADE Virtuual Link poprzez sieć tworzy dla urządzeń podłączonych do niego wirtualne porty USB widoczne dla systemu komputerowego użytkownika. Serwer i aplikacja użytkownika mogą pracować w lokalnej sieci LAN (wykorzystując Ethernet lub radiowy WLAN) a po odpowiednim skonfigurowaniu połączenia komunikacja może odbywać się poprzez Internet (sieć WAN i publiczny adres IP). Dzięki urządzeniu można bezprzewodowo sterować sprzętami podłączonymi do portu (portów) USB serwera, ustawiać ostrość, robić zdjęcia z pomocą CCD kamer lub DSLR aparatów, znajdując się w dogodnym miejscu odległym od teleskopu. Nie musisz już znajdować się obok teleskopu, aby sterować jego funkcjami. Wszystkie funkcje AutoStar i kamer CCD są wykorzystywane.

Urządzenie współpracuje także z montażami teleskopów CELESTRON, VIXEN, TAKAHASHI, ASTROPHYSICS, PARAMOUNT, 10 MICRON, SKYWATCHER.

MEADE WTS 1.0 jest pierwszym na świecie astronomicznym serwerem dedykowanym dla amatorów astronomów, uniwersytetów, szkół, obserwatoriów astronomicznych.

Dla funkcjonowania wymaga dodatkowo wyposażenia jak niżej. Stanowi ono często standardowe wyposażenie komputerów: - Hub USB - urządzenie umożliwiające podłączenie do jednego portu USB więcej urządzeń wykorzystujących takie łącze - Access point - urządzenie do połączenia sieci bezprzewodowej z przewodową

MEADE WTS 1,0 jest idealnym rozwiązaniem do sterowania astronomicznymi urządzeniami połaczonymi w sieci. Urządzenie jest kompatybilne z poniższymi urządzeniami:

- MEADE DSI I
- MEADE DSI II
- MEADE DSI III
- SBIG ST7 /-9/-2000/ST8 / -10 / -11000 (USB-Version 1.1)
- MEADE LPI
- MEADE LX200
- MEADE LX400
- MEADE LX90
- MEADE LXD75
- MEADE ETX
- MEADE Autostar Suite
- Canon DSLR
- NIKON DSLR
- kamery internetowe
- Starlight Xpress SXVH 9/H16
- sterownik kopuły UNIWERSAŁ
- czujniki pogody
- RS232 / USB - fokusery

Serwer posiada zasięg do 100m w trybie pracy WLAN (zasięg zależy od grubości ścian) oraz do 100m poprzez sieć Ethernet.