Skip Navigation
 

O NAS

Szanowni Państwo!

Nasza firma istnieje od 1986 r. Jesteśmy najstarszym i największym krajowym producentem sprzętu optycznego. Specjalizujemy się w budowie oraz sprzedaży teleskopów zarówno dla amatorów jak również dla profesjonalistów w tym kompletne obserwatoria astronomiczne. Ponadto oferujemy także panoramiczne lunety widokowe na monety, mikroskopy, zestawy do wizualizacji, lornetki oraz akcesoria.

Wyroby naszej firmy znane są miłośnikom astronomii w Polsce i powoli zyskują sobie popularność na rynkach zjednoczonej Europy. Można nas co roku zobaczyć na "Pikniku Naukowym Polskiego Radia BIS" największej plenerowej imprezie popularno-naukowej w tej części Europy. Kiedy na niebie działo się coś ciekawego, za pośrednictwem telewizji, obrazy z naszych teleskopów docierały do Państwa domów (opozycja Marsa, lądowanie próbnika na Tytanie). Nasze teleskopy można również wygrać w licznych konkursach, jak konkursy w Radiu Katowice, Olimpiadzie Astronomicznej, i innych.

Naszym największym osiągnięciem jest współudział w odbudowie obserwatorium astronomicznego na górze Lubomir. Dwie kopuły naszej produkcji o średnicy 3.2m oraz 5.2m stanęły w lecie 2007r. nad pawilonem obserwacyjnym. Wkrótce pod jedną z kopuł zainstalowany zostanie najnowocześniejszy w Polsce fimry Meade o średnicy 20". Rok wcześniej oddalismy do użytku obserwatorium we Fromborku z największym na terenie Polski teleskopem służacym do obserwacji wizualnych. W chwili obecnej trwają przygotwania do kolejnych poważnych przedsięwzięć mających służyć popularyzacji astronomii w naszym kraju i nie tylko. Będziemy o nich informować Państwa na bieżąco na naszych styronach internetowych.

Oprócz naszych produktów oferujemy także produkty innych renomowanych firm, takich jak: Meade, Celestron, Synta, Wixen, William Optics i innych. W naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie: zarówno dla poczatkujący miłośnik nocnego nieba jak i astronom profesjonalista. Zapewniamy fachowe doradztwo przy wyborze sprzętu, jak równiez pomoc techniczą już przy samej obsłudze. Wykonujemy także specjalne zamówienia z zakresu budowy, naprawy oraz modyfikaji instrumentów optycznych.

Zapraszamy do korzystania z naszej oferty i życzymy pełnej satysfakcji z zakupionego u nas sprzętu oraz pogodnych nocy.