Skip Navigation
 
     
 

astrografy

Orion Teleskop N 254/990 Astrograf OTA
Cena:2679.00PLN

 
Nasz największy reflektor zoptymalizowany do astrofotografii posiada paraboliczne zwierciadło główne 10" o dużej światłosile f/3,9 stworzone do niezwykle szerokich ujęć obiektów głębokiego nieba. Nawet słabe galaktyki i mgławice ukażą niesamowite szczegóły przy ograniczonym czasie ekspozycji podczas fotografowania kamerą CCD lub aparatem DSLR. Otrzymasz niewiarygodnie jasne, ostre obrazy które sprawią, że koneserzy refraktorów APO zzielenieją z zazdrości - a Ty nie zrujnujesz portfela dzięki tej niedrogiej konstrukcji Newtona.


Zarówno zwierciadło główne 10" (254mm) jak i wtórne, mają powłokę aluminiową o podwyższonym współczynniku odbijania światła (94%) co zapewnia jasne, kontrastowe obrazy. Zwierciadło wtórne o mniejszej osi 82mm zapewnia doskonałą współpracę z nowoczesnymi kamerami CCD i aparatami DSLR, ze spadkiem oświetlenia mniejszym niż 8% przy krawędziach matryc APS-C. Regulowany pająk 4-ramienny zwierciadła wtórnego posiada bardzo cienkie, 1-milimetrowe ramiona dla zminimalizowania efektu dyfrakcji. Znacznik środka zwierciadła głównego oraz trzy łatwe w regulacji gałki kolimacyjne sprawiają, że ustawienie optyki w osi jest proste i precyzyjne.


Przedłużona o 7,5" tuba optyczna od strony wyciągu okularowego blokuje dopływ światła bocznego zapewniając optymalny kontrast obrazów. Solidny, niskoprofilowy wyciąg okularowy Crayforda 2" z przekładnią 11:1 pozwala na ultradokładne ustawienie ostrości i posiada tubę o długości roboczej 38mm z pomocną gałką blokującą. Płyta ze stali zbrojeniowej przykręcona wewnątrz tubusu o długości 38,6" bezpośrednio pod wyciągiem okularowym pomaga wyeliminować ugięcia pomiędzy nim a tubusem, nawet z podłaczonym ciężkim sprzętem fotograficznym.


Tak jak w przypadku każdego światłosilnego Newtona, zalecany jest opcjonalny korektor komy aby uzyskać obrazy o płaskim polu. Wyposażenie standardowe obejmuje dwie odlewane z aluminium obejmy, szukacz optyczny 9x50, adaptery/przedłużki 2" i 1,25" oraz wentylator 12V DC do szybszego wychłodzenia zwierciadła głównego (wentylator wymaga zasilania 12V lub 8 baterii AA, nie dołączonych).


Ten przystępny cenowo astrograf przoduje nie tylko jako instrument do astrofotografii, ale Newton 10" f/3,9 może być wykorzystywany jako wyśmienity teleskop do obserwacji wizualnych. Apertura 10" o dużej światłosile dostarczy cudownych widoków obiektów głebokiego nieba, planet i Księżyca, oraz iskrzących się pól gwiezdnych zarówno w okularach 2" jak i 1,25".