Skip Navigation
 
     
 

lunety widokowe na monety

Luneta astronomiczna na monety - 50x100 mm * 2 PLN
Cena:9999.00PLN

 


Panoramiczna luneta astronomiczna to propozycja dla wszystkich właścicieli i gospodarzy miejsc licznie odwiedzanych przez turystów. Luneta ustawiona w takim miejscu pozwoli odwiedzającym cieszyć się pięknymi widokami nieba a w tym Księżyca ,planet obiektów głębokiego nieba , a dla właściciela może stać się źródłem znacznego dochodu.
Luneta posiada wbudowany elektroniczny układ czasowy, który po wrzuceniu monety o odpowiednim nominale, otwiera przesłonę i przez określony czas umożliwia prowadzenie obserwacji. Po upływie ustalonego czasu zamyka się automatycznie. Dopiero następna moneta inicjuje kolejne otwarcie przesłony. Luneta składa się z dwóch elementów: podstawy, mocowanej na stałe do podłoża, oraz obrotowego zdejmowanego korpusu. Korpus stanowi solidny aluminiowy odlew, który chroni lunetę wraz z układami elektronicznymi przed wpływem czynników atmosferycznych ale także przed uszkodzeniem czy włamaniem.
Parametry:

- obiektyw: 100 mm
- powiększenia: 50 x
- waga : 30 kg
- waga z opakowaniem : 40kg
- wysokość: 160cm ( domyślnie )
- obrót poziomy: 360°
- wychył pionowy: 60°
- pole widzenia okularu 72 stopnie - ilość soczewek w okularze : 5 - powłoki na okularze : FMC - ładowarka akumulatora
- nominały 1zł lub 2zł
- zalecane tereny podmiejskie lub wiejskie z małą ilością sztucznego światła - możliwość instalacji przy obserwatoriach astronomicznych - możliwość przystosowania do zagranicznych monet
- zasilanie: 6V (z wewnętrznego akumulatora)
- czas obserwacji: 0 - 2min (regulowany przez właściciela)
- kolor: korpus - czarny, głowa - złoty

Podstawa wykonana ze stali nierdzewnej: koszt dodatkowy 720 PLN.