Skip Navigation
 
     
 

teleskopy Sky Watcher

Montaż paralaktyczny Sky-Watcher EQ8
Cena:16999.00PLN

 
EQ8 - najpotężniejszy z rodziny paralaktycznych montaży Sky-Watchera. Jego 55-milimetrowej średnicy osie wykonane z wysokowytrzymałej stali i 22-centymetrowe przekładnie napędu są w stanie pracować z obciążeniem do 50 kg, dzięki czemu na montażu EQ8 można śmiało zawiesić profesjonalne astrografy o średnicy nawet 16 cali wraz z całym oprzyrządowaniem.

Korpus głowicy wykonano w technologii CNC, zupełnie inaczej niż dotychczas gdzie dominowały różnego rodzaju odlewy. Kształt głowicy jest lekko kanciasty, typowy dla wielkich montaży paralaktycznych. Całość wykończona estetycznie, anodyzowana na czarno. Mechanika zwraca uwagę solidnością i idealnym spasowaniem elementów.

Podwójny system enkoderów osi
Opatentowany przez Sky-Watchera, podwójny system enkoderów osi pozwala na elektroniczne lub ręcznie przekierowanie teleskopu na nowy obiekt bez przerywania automatycznego śledzenia obiektu. Po ustawieniu na nowy obiekt montaż automatycznie przełącza się na jego śledzenie. Montaż nie wymaga każdorazowego wyrównywania i doskonale nadaje się między innymi, do obserwatoriów zdalnych.

Silniki krokowe wysokiej rozdzielczości
Montaż wykorzystuje bibolarne silniki krokowe o rozdzielczości 0,9 stopnia/krok dla zapewnienia wysokiej precyzji. Napędzają one ślimak bezpośrednio w osi deklinacji bez przekładni redukcyjnej, eliminując tym samym błąd okresowy przekładni.

W osi rektascensji pomiędzy wałem ślimacznicy a wałem silnika zastosowano przekładnię pasową o przełożeniu 1:1. Rozwiązanie takie pozwala skutecznie wyeliminować wibracje jakie mogłyby być przenoszone z napędu na oś teleskopu. Widmo PE montażu jest regularne i czyste, można więc bardzo dokładnie je korygować.

Skomputeryzowana obsługa
W komplecie z bardzo solidną mechaniką montażu jest zawarty zaawansowany kontroler SynScan, znany z topowych wersji montaży takich jak EQ6 czy HEQ5, umożliwiając z korzystania z tych samych, zaawansowanych funkcji śledzenia, korekcji i systemu GOTO. Może być także sterowany za pomocą SynScan Tour.

Zaawansowana korekcja PE
Stale programowalny system PEC koryguje błędy okresowe dla każdej przekładni i osi montażu. Uproszczenie mechaniki przekładni napędu zmniejsza nieregularność PE i wpływa korzystnie na efekt działania PEC.

Wygodne wyrównywanie montażu
Automatyczne parkowanie montażu w pozycji wyjściowej z automatycznym ustawieniem na znaczniki początkowe.

Nieosiągalna do tej pory stabilność
EQ8 wspiera się na niezwykle masywnym, ulepszonym statywie Super HD. Wykonany jest z walcowanej na zimno, wysokoweglowej stali i może być podniesiony na wysokość do 1347 mm. Trójnóg używa podwójnego systemu mocowania wraz z wytrzymałym wiązaniem kolumny dla równomiernego rozłożenia sił na zewnątrz i podparcia dolnego dla zwiększenia sztywności wewnętrznej trójnogu. Stabilny słup pozwala dodatkowo na regulację wysokości między 750 a 1000 mm.

Dodatkowe funkcje
gniazdo "Snap" - jack 2.5mm służące do wyzwalania migawki aparatów Canon. W komplecie znajduje się odpowiedni kabel pasujący do wszystkich trzy i czterocyfrowych modeli Canona. W menu pilota SynScan znajduje się opcja pozwalająca zaprogramować ilość ekspozycji, odstęp między nimi i czas ich trwania – identycznie jak w programowalnym wężyku spustowym.

Nośność montażu wynosi 50 kg!

Konstrukcja trójnogu: Filarowy, podwójny system podparcia trójnogu
Zailanie: 12V DC
Waga kolumny/trójnogu: 31 kg
Waga głowicy: 28,5 kg
Waga przeciwwag: 10kg
Kontroler ręczny: SynScan
Nośność montażu: 50kg
Przekładnia R.A: D= 219,5 mm, 435 zębów, aluminium
Przekładnia DEC: D= 219,5 mm, 435 zębów, aluminium
Oś R.A.: D=55 mm, aluminium
Oś DEC: D=55 mm, aluminium
Średnica osi przeciwwagi: 31,5 mm
Regulacja wysokości: 15° - 65°
Regulacja w poziomie: około +/- 10°
Lunetka biegunowa opcjonalna, zewnętrzna
Ustawianie do osi bieg.: programowo lub za pomocą lunetki biegunowej
Podwójny system enkoderów
PEC: EQ Modev
Pozycja początkowa: R.A i Dec. reset przy włączeniu zasilania
Limit w osi R.A.: mechanicznie
Silniki: bipolarne silniki krokowe wysokiej precyzji DC 12V
Dokładność śledzenia: 0,1164 sekundy łuku
Prędkości śledzenia: gwiazdowa, słoneczna, księżycowa, gwiazdowa+PEC
Tryb śledzenia: w jednej lub w dwóch osiach, EQ Mode
Wykończenie powierzchni: czarna anoda