Skip Navigation
 
     
 

teleskopy Celestron

Montaż paralaktyczny Celestron CGEM DX
Cena:9099.00PLN

 
CGEM DX jest najnowszym montażem paralaktycznym produkowanym przez firmę Celestron. Jest on modyfikacja istniejącego od jakiegoś czasu montażu Celestron CGEM. Modyfikacja polegała na zwiększeniu nośności dzięki czemu nowy CGEM DX pozwala na zawieszenie tub 11” i 14”. Najbardziej widoczną zmianą jest zastosowanie statywu zapożyczonego z montażu CGE PRO, wykonanego z rur o średnicy 2.75”. Nośność CGEM DX wynosi 25 kilogramów a maksymalna prędkość obrotu to 5 stopni na sekundę.

Montaż wykonany jest ergonomiczne, wszelkie pokrętła są duże i wygodne, regulacje nie wymagają użycia żadnych narzędzi. Kable RA i Dec zainstalowano wewnątrz głowicy co zapewnia bezpieczną i bezawaryjną pracę.

Nowością jest zastosowanie funkcji programowego naprowadzania osi polarnej na biegun niebieski. System posiada też korektę błędu okresowego (PEC).

W przypadku obiektów znajdujących się blisko południka niebieskiego montaż CGEM DX nie przerywa prowadzenia i bez większego problemu kontynuuje śledzenie obiektu. Montaż wyposażony został w udoskonaloną wersję pilota NexStar zawierającą bazę obiektów liczącą 40000 pozycji, z możliwością zdefiniowania 100 własnych obiektów. CGEM DX posiada system zasilający umożliwiający utrzymanie stałej prędkości prowadzenia nawet w przypadku nieprawidłowego wyważenia jednej z osi.

Typ montażu: Paralaktyczny, niemiecki, GoTo
Statyw: Regulowany, stalowy, 2.75”
Zasilanie: Samochodowy kabel zapalniczkowy (lub inne źródło prądu stałego 12V)
Waga głowicy: 19 kg
Waga trójnogu: 20 kg
Przeciwwagi: 1 x 10kg
Nośność: 23kg
Zakres szerokości geograficznych: 15 do 70 stopni
Silniki: DC z enkoderami
Tryby prowadzenia: Równikowy N, Równikowy S
Procedury wyrównywania: AutoAlign, 2-Star Align, Quick Align, 1-Star Align, Last Alignment, Solar System Align
Kontroler GoTo: Dwie linie tekstu po 16 znaków, 19 podświetlonych klawiszy
Baza obiektów: 40000, 100 obiektów zdefiniowanych przez użytkownika
Zasilanie: 12V 3A
GPS: Opcjonalnie dostępny