Skip Navigation
 
     
 

mikroskopy Delta Optical

mikroskop Delta Optical BioLight
Cena:349.00PLN

 

Popularny mikroskop Delta Optical Biolight nawiązuje swym pięknym kształtem do klasycznych mikroskopów, na jakich pracowali XIX wieczni przyrodnicy i bakteriolodzy tacy, jak Ludwik Pasteur czy Robert Koch. Wspaniałe sukcesy, jakie wtedy osiągnęli, na zawsze zmieniło życie współczesnej cywilizacji.

Mikroskop posiada trzy obiektywy dając maksymalne powiększenie 640x. Dwa rodzaje oświetlenia – żarówkowe i lusterkowe. Lusterko umożliwia obserwacje mikroskopowe bez konieczności podłączania do gniazdka elektrycznego. Jest to bardzo wygodne w badaniach terenowych lub w klasie. W tym układzie kierujemy światło z okien lub zewnętrznych lamp prosto na przysłonę aperturową (otwór w dysku). Przy poprawnym ustawieniu uzyskujemy bardzo dobry obraz w okularze.

Do tego modelu można dokupić okular mikrometryczny i przedmiotowe szkiełko mikrometryczne. Dzięki temu możemy przeprowadzać pomiary mikrometryczne np. określać wielkość komórek..

Do rejestracji w komputerze obrazów mikroskopowych proponujemy zakup jednej z oferowanych przez naszą firmę kamer USB, którą wkładamy do tubusu okularowego po uprzednim wyjęciu okularu.

Przy zakupie mikroskopu należy pamiętać o dokupieniu szkiełek nakrywkowych i przedmiotowych oraz zestawu do czyszczenia optyki, który wykorzystujemy nie tylko do czyszczenia elementów optycznych ale również do usuwania pyłków ze szkiełka z preparatem.

statyw kołyskowy połączony przegubem z podstawą

podstawa podkówka z trzema punktami podparcia

głowica okularowa jednooczna

obrotowa diafragma pięciozakresowa

obiektywy achromatyczne: 4x, 10x, 40x (S)(obiektyw amortyzowany)

okular: H10x, H16x

zakres powiększeń w skompletowaniu standardowym 40x- 640x

makroruchy: 50 mm, mikroruchy: 1.4-1.6 mm

długość mechanizmu tubusu - 160 mm

miska rewolwerowa trójgniazdowa

oświetlenie preparatu przy użyciu lampy lub lusterka

stolik płaski z łapkami do mocowania preparatu

całość w drewnianej walizce