Skip Navigation
 
     
 

NOWOŚCI|teleskopy Explore Scientific

Explore Scientific 127ED APO
Cena:7699.00PLN

 
Teleskop Explore Scientific ED APO to doskonały instrument do astrofotografii, ale również dobrze spisujący się w obserwacja wizualnych. Zastosowane w układzie optycznym szkło o niskiej dyspersji klasy FCD1 w znacznym stopniu eliminuje efekt aberracji chromatycznej. Trzysoczewkowy układ optyczny ED zamontowany został w metalowej oprawie, która ma możliwość regulacji. Szczeliny między soczewkami wypełnione są powietrzem. Teleskop wyposażony został w precyzyjny wyciąg okularowy Crayford z przekładnią 1:10 zapewniający precyzyjne ustawienie ostrości. Zamontowane w tubie przesłony zapewniają brak odbić i refleksów znacznie poprawiając kontrast.

Możliwość kolimacji optyki pozwala na przeprowadzenie łatwej kolimacji układu optycznego w przypadku jego rozregulowania. Wysuwany odrośnik zabezpiecza przednią soczewkę refraktora przed osadzaniem rosy w czasie prowadzenia obserwacji. Osłona dodatkowo poprawia kontrast podczas dziennych obserwacji jak również nocą w przypadku prowadzenia obserwacji na oświetlonym terenie.

Nasadka kątowa o średnicy 2" stanowi standardowe wyposażenie teleskopu. Umożliwia zamocowanie 2" okularów. Ponadto w komplecie znajduje się również redukcja 2"/1,25", korektor pola o średnicy 2” zakończony pierścieniem T2-ring do Canona EOS , 2" okular o ogniskowej 25mm i polu widzenia 70 stopni.

Podstawa montażowa Dovetail umożliwia zamocowanie teleskopu na standardowym montażu teleskopowym. Dodatkowo dovetail ma 1/4" i 3/8" otwory pozwalające na zmocowanie tubusu na standardowym statywie fotograficznym. Obracana obejma tubusu pozwala na ustawienie okularu w wygodnym do obserwacji położeniu.

Parametry

- układ optyczny: triplet APO ED
- średnica obiektywu: 127mm
- ogniskowa: 952mm
- światłosiła: f/7,5
- zdolność rozdzielcza: 0,9"
- długość tubusu: 844- 1060mm
- ciężar: 10kg

Wyposażenie

- wyciąg okularowy: 2'' Crayford
- mikrofokuser z przekładnią 1:10
- kątówka lustrzana 2" z redukcją 1.25"
- korektor 2" z pierścieniem T2-ring do Canona EOS
- okular 25mm 2"
- aluminiowa walizka