Skip Navigation
 
     
 

teleskopy Sky Watcher|teleskopy Sky Watcher»reflektory

Sky-Watcher SKP15075EQ3-2
Cena:1749.00PLN

 
Głównym elementem tego teleskopu jest paraboliczne zwierciadło o średnicy 153 mm (6 cali) i ogniskowej 750 mm. W nowej wersji znajdziemy wyciąg o średnicy 2 cali z redukcją na 1,25" umożliwiający stosowanie w zasadzie wszystkich dostępnych okularów na rynku. Dodatkowo na wyciągu znajdziemy gwint T-2, do którego dzięki dodatkowym redukcjom mamy możliwość zamontowania aparatu typu "lustrzanka".

Teleskop zamontowano na bardzo dobrym montażu paralaktycznym EQ3-2. EQ3-2 jest to najniższy model montażu, który posiada miejsce na lunetkę biegunową. Jest to montaż godny polecenia, w miarę stabilny, a jednak jeszcze na tyle lekki aby można było go przenosić. Montaż ten otrzymuje doskonałe oceny wśród miłośników astronomii. Charakteryzuje go solidność, precyzja i stabilność wraz z bogatą ofertą rozmaitych funkcji, przydatnych każdemu zaawansowanemu astronomowi. Głowica montażu pewnie spoczywa na solidnym, regulowanym aluminiowym statywie wyposażonym w przydatny półkę na akcesoria. Precyzyjne pokrętła mikroruchów pozwalają na dokładne, ręczne śledzenie obiektów na niebie. Mechanika montażu EQ3-2 jest skonstruowana w oparciu o specjalne przekładnie-ślimacznice, umożliwiające dokładne kontrolowanie ruchu zarówno w osi rektascensji jak i deklinacji. Do montażu można zastosować napędy w jednej lub w dwóch osiach lub możemy przerobić montaż na pełny system GoTo.

Dodatkowo w teleskopie znajdziemy soczewkę Barlow'a, która w ołączeniu z okularem o średnicy 1,25" da nam dwukrotny wzrost powiększania, kosztem jednak pola widzenia i jasności obrazu. Wyposażenie teleskopu warto uzupełnić o dodatkowe okulary. Jeden okular o krótszej ogniskowej ok. 5 mm, do obserwacji planet oraz jeden szerokokątny dwu calowy ok. 30 mm z dużym polem widzenia umożliwiający dokonywanie przeglądu nieba.

Parametry

- układ optyczny: Newton (reflektor)
- średnica zwierciadła: 150 mm
- długość ogniskowej: 750 mm
- światłosiła: f/5
- zasięg: 13,6 mag
- wyciąg okularowy: 2" z redukcją 1,25"
- montaż: paralaktyczny EQ3-2
- statyw: aluminiowy LT1
- wymiary tuby optycznej: 18x65 cm
- wysokość statywu: 71-123 cm
- waga netto: 18 kg
- waga brutto (spakowany): 18,7 kg + 7,3 kg
- wymiary spakowanego teleskopu: 87x43x24 cm + 78x36x25

Wyposażenie

- okulary: 1,25" - Super 25, Super 10
- szukacz: 6x30
- soczewka Barlowa 2x